Імпровізований суд для одеських школярів

Сьогодні, 21 березня 2019 року, у приміщенні Приморського районного суду м.Одеси, школярі гімназії №2 взяли участь у цікавому заході – правопросвітницькій грі у формі імпровізованого суду на тему «Незаконний продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Захід організовано учасниками Міжвідомчого комітету правосуддя Одеської області за підтримки українсько-канадського Проекту підтримки судової реформи. Учасники Міжвідомчого комітету ще у жовтні цього року прийняли рішення розробити єдиний навчальний курс для проведення спільних з представниками системи безоплатної правової допомоги, поліції, прокуратури, адвокатури, судів, просвітницьких заходів для молоді.

Першим для дітей стала гра у формі імпровізованого суду, який відбувся у залі судових засідань Приморського районного суду. Це дало можливість дітям повністю ознайомитися із роботою юристів, які працюють у судовій системі, та «поринути» у світ цих професій. В якості фабули учасники розглядали реальну судову справу, інсценували судовий процес та у підсумку «винесли рішення». Для цього діти об’єдналися у 3 команди: «Судді», «Захист» та «Обвинувачення».

Від системи безоплатної правової допомоги на заході в якості модератора та ведучої виступила директорка Регіонального центру з надання БВПД Світлана Клішина. Куратором групи «Судді» стала суддя Одеського окружного адміністративного суду Елла Катаєва, наставниками групи«Захист»виступавголова Ради адвокатів Одеської області Йосип Бронз, а групи «Обвинувачення» – начальник управління підтримання державного обвинувачення в суді прокуратури Одеської області Юрій Шарнін.

Кожен зі спікерів роз’яснив суть своєї роботи. Діти з захопленням слухали, що таке судове засідання, які є сторони судового процесу, про засідання від його відкриття до винесення рішення. Крім того, керівник апарату Приморського суду Інна Німас провела оглядову екскурсію приміщенням суду та ознайомила дітей із структурою та організацією його роботи. Діти досконально проаналізували кейс: ознайомилися з правилами продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, нормативними актами, які це регулюють, та напрацювали алгоритм поведінки в ситуації, яка розглядалася.

Цього ж дня учасники Міжвідомчого комітету правосуддя зібралися на черговому засіданні, де обмінялися своїми враженнями від проведення заходу та запланували провести такі «засідання» для школярів інших шкіл Одеси.