Проекти

1. Проект популяризації присяжних

Судді Одещини зазначали, що в області була проблема залучення присяжних до здійснення правосуддя. Причиною цього було незнання та небажання громадян ставати присяжними. Міжвідомчий комітет створив робочу групу, до якої в якості експертів були залучені представники органів місцевого самоврядування, Територіального управління Державної судової адміністрації та Асоціації присяжних. В рамках стратегії популяризації інституту присяжних Комітет розробив інформаційний буклет. Його розповсюдили у судах, центрах безоплатної правової допомоги та органах місцевого самоврядування.

 

2. Реєстр перекладачів

Одеська область є мультинаціональною. У зв’язку з цим, майже всі інститути системи правосуддя, зіштовхуються з проблемою залучення перекладачів. Міжвідомчий Комітет залучив до роботи перекладачів та їхні професійні об’єднання з метою створення регіонального реєстру перекладачів. Передбачається, що доступ до реєстру буде відкритий для усіх зацікавлених осіб та інституцій. 

 

3. Правопросвітницька рольова гра для школярів

Довіра до правосуддя є тоді, коли люди знають як працюють суди. Щоб покращити правову обізнаність, Міжвідомчий комітет розробляє курс для школярів на правову тематику. Планується узгодити його з відділом освіти та скласти графік проведення навчань. Комітет вже проводить пілотні судові засідання в ігровій формі для школярів. Вперше судді, прокурори та адвокати  спільно проводять такі заходи.